Podręczniki z ogromnym zasobem wiedzy

Brainly podręczniki to serwis internetowy, który chętnie wykorzystywany jest przez uczniów. Jeżeli któryś z nich nie miał jeszcze szansy skorzystać z niego, to powinien koniecznie to nadrobić. W szczególności, że rejestracja konta jest darmowa. Nie trzeba zakładać tam konta, ale wtedy nie będzie miało się dostępu do tak ogromnego zasobu wiedzy. A dowiedzieć się można stamtąd naprawdę wielu fascynujących rzeczy. Ot, chociażby tego, co dokładnie znaleźć można w podręcznikach, jakie przewidziane są dla poszczególnych przedmiotów, dla kolejnych klas.

Fizyka 1. Podręcznik dla szkoły ponadpodstawowej. Klasa 1

Adam Ogaza i fizyka w jasnej, klarownej książce, dzięki której wielu uczniów przekona się, że taki przedmiot może naprawdę wzbudzić zainteresowanie. Na samym początku znaleźć można wstęp, który poniekąd jest przypomnieniem najważniejszych zagadnień, jakie omawiało się w latach poprzednich, w szkole podstawowej. Bez nich (a właściwie to bez rzeczowego przypomnienia) nie będzie można przejść do dalszych zagadnień, jakie czekają w klasie pierwszej. A jest ich całkiem sporo. Na sam początek kinematyka? Czym ona jest i dlaczego powiązana jest z ruchem? Potem następuje omówienie takich zagadnień, jak ruch prostoliniowy jednostajny, jednostajnie przyspieszony, jednostajnie opóźniony oraz ruch jednostajny po okręgu. To dopiero początek zagadnień, jakie czekają w klasie pierwszej.

Nie tylko o bezwładności słów kilka

Czym jest dynamika? O tym będzie traktować kolejna część z tego podręcznika. Wydawać by się mogło, że ma się do czynienia z trudnymi zagadnieniami. Uczniowie muszą się dobrze wczytać w to, aby móc dobrze wszystko zrozumieć. W szczególności, że taka bezwładność wytłumaczona jest nie tylko przy pomocy treści, ale również licznych ilustracji, jakie znaleźć można w środku. Adam Ogaza doskonale zdawał sobie sprawę z tego, jak pisać i ilustrować, aby wzbudzić zaufanie uczniów, którzy są właśnie na początku przygody ze szkołą średnią.

https://www.youtube.com/watch?v=6xLj1purNxw

Related posts