Gdzie można znaleźć odpowiedź na wszystkie pytania

Oczywiście, że w internecie. Nie tylko dorośli nie mają co do tego wątpliwości, ale również młodzież. Dzieci, które z tak wielką pasją podchodzą do studiowania zasobów wiedzy, które zostały umieszczone w sieci. A tych, trzeba przyznać, nie brakuje. Tym bardziej więc nikogo nie zdziwi to, że istnieją takie serwisy, jak Podręcznik Brainly z Taniej Książki. Gdyby ktoś miał w skrócie opisać Brainly, to musiałby powiedzieć, że jest to miejsce, gdzie można skorzystać z pomocy nie tylko innych uczniów, ale również nauczycieli. Jest to serwis dla młodzieży, który tworzony jest również przez ich rodziców. Może właśnie dlatego, miejsce to cieszy się tak ogromną popularnością? Odpowiedź nie jest ważna. Istotniejsze wydaje się to, że można tu znaleźć m.in. omówienie podręczników, jakie użytkowane są w szkołach średnich i nie tylko.

Ponad słowami. Jezyk polski. Podręcznik. Część 1. Szkoła średnia. Klasa 1

Autorami są: Małgorzata Chmiel, Anna Cisowska, Joanna Kościerzyńska, Helena Kusy, Aleksandra Wróblewska. Publikacja pochodzi od wydawnictwa Nowa Era, które już od lat wspiera wszystkich uczniów. Skoro język polski, to ma się tutaj do czynienia z omówieniem epok literackich. Część pierwsza, dedykowana dla klasy pierwszej, szkoły średniej, skupia się na starożytności, jak również średniowieczu. Na samym początku każdej epoki omówiona jest szczegółowo filozofia, która właśnie w tamtych czasach była wyznawana. Te właśnie bowiem myśli miały duży wpływ na to, co tamtejsi pisarze, poeci mieli do powiedzenia w swoich utworach.

Twory tamtych epok

Nie brakuje tutaj omówień takich utworów, jak Mitologia Jana Parandowskiego, czy też Iliada i  Odyseja, Homera; a także Antygona, Sofoklesa czy Chmury, Arystofanesa. Autorzy, aby pokazać ważność wartości, jakie wtedy były omawiane, postanowili nawiązać do treści współczesnych, takich autorów, jak Zbigniew Herbert, Tadeusz Różewicz, Ursula K. Le Guin. W środku nie brakuje odniesień, m.in. do kształcenia językowego i do wielu innych zagadnień.

Related posts